5.00 / 1 oy

Boy uzatma ameliyatı nasıl yapılır?

Hep efsane olarak gelmişti boy uzatma ameliyatı, ne zaman ki boylarımızın birbirine çok yakın olduğu bir kıza aşık olup da onun boy takıntısı olduğunu öğrendim işte o vakitten beri boy uzatma ameliyatını araştırır oldum. Başlarda takılıyor sanıyordum, “senin boyunu şöyle bir 5 cm uzatsak mı ne dersin” dediğinde. Hatta baya baya geyik muhabbeti yapıyorduk boy uzatma üzerine fakat sonradan sonraya bu muhabbetler uzayınca ve kızın boyu erkekten uzun olan bir çift gördüğü zaman verdiği tepkilerden işin ne kadar ciddi olduğunu anlar oldum. Işin acı tarafı çok seviyorum, çok aşığım ve onsuz bir hayat düşünemiyorum. Bu sebeple de sanırım boy uzatma operasyonunu yaptıracağım. Fakat okuduğum birkaç yorumda çok ağrı veren bir ameliyat olduğundan bahsediyorlar. Bazıları sadece genetik bozukluğu olanlara işlem yapıldığını yazmış yani bir bacak diğerinden kısa olanlar için yapıldığını, keyfi bir şekilde benim boyum kısa hadi biraz uzatayım deyince hastanede yapılmadığı söyleniyor. 

Iki bacağa birden yapıldığında kaç günde iyileşir hem kemiklerin kaynaşması çok uzun sürüyor diye biliyorum. Bu operasyonda ise kemik içine yerleştirilen iğnelerin dışarıdan vidalandığı ve bu vidaların çevrilerek kemiği çatlattığı, çatlayan yerlerin onarılması için hücre kendini yenilediğinde ve bu işlemin gün içinde 6-7 saate bir tekrar yapıldığı düşünülürse inanılmaz acılar ve uzun bir süreç gerektiren bir operasyonu sırf birini delicesine seviyorum diye yaptırmalı mıyım bilmiyorum. Sanırım ameliyat araştırmadan önce ilişkiyi sorgulamalıyım.. fakat yine de bu kadar araştırma sonucunda sırf meraktan bile boy uzatma ameliyatı olan varsa görüşlerini, deneyimlerini yazarsa çok iyi olur. 

 

fatihtansel

10.12.2020 05:35

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 18 Mart 2022 01:04
    0

    açıkçası bu operasyonun cerrahi bir müdahaleden çok hormonel bir yükleme ile gerçekleşebilir olduğunu düşünüyorum. ama ne kadar sağlıklıdır ya da zararlıdır o konuda hiçbir fikrim yok

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Boy uzatma ameliyatı nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.