5.00 / 1 oy

BMW F30 Anahtar Pili Nasıl Değiştirilir?

F30 kasa BMW 3 serisi aracımın uzaktan kumandasının pili bitti, ben de servise gitmek yerine acaba kendim değiştirebilir miyim derken aslında çok kolay ve maliyetsiz bir işlem olduğunu fark edince bu konuda bir başlık açmak istedim.

Eğer BMW marka bir aracınız var ise ve uzaktan kumandası da pilli ise muhtemelen Duracell 2032 bir pil kullanıyordur ve bu pilin ikilisi de yaklaşık 10 TL'ye satılıyor. Yani aracınızı servise götürüp pil değişimine 50-100 TL para vermeyin, bunun maliyeti 5 TL ve BMW de zaten kullanıcıları tarafından kolaylıkla değiştirilebilsin diye kumanda pillerini kolay açılabilen yerlere koymuş.

Duracell 2032 ya da tercih ettiğiniz başka bir markanın uygun kumanda pilini marketten ya da internetten alın, sonra da youtube'dan bir BMW F30 uzaktan kumanda pili değişimi videosu izleyin hepsi bu. Toplam 2 dakikanızı almayan çok kolay ve tehlikesiz bir işlem.

 

Editör editi: sitedeki bazı diğer benzer başlıklar için;

bkz: 7 Serisi BMW Alsam Çok Masraf Çıkarır mı?

bkz: Bmw 3 serisi F30 ısınma problemi

bkz: BMW F30 araç üstü port bagaj tavsiyesi

bkz: Bmw 3 serisi F30 kapısı kitlenmiyor?

bkz: BMW F30 için motor yağı önerisi

bkz: BMW 3 Serisi G20 Kasa

xenix

25.07.2021 23:26

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Şubat 2022 22:40
    4

    youtube gerçekten herkesin her şeyi yapabileceğine inanmasının temel kaynağı oldu, bugün herhangi bir arabanın kumandasını da farını da yağını da nasıl değiştirebileceğinizi youtube'dan izleyerek öğrenebilirsiniz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
BMW F30 Anahtar Pili Nasıl Değiştirilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.