5.00 / 1 oy

Bmw 3 serisi F30 kapısı kitlenmiyor?

Bmw F30 kasa 3.16 kullanıcısıyım ve aracın ufak tefek aksaklıklarını kendim düzeltme ve anlama yanlısı olan bir otomobil kullanıcısıyım. Bugün aracın içerisindeyken sağ ön yolcu koltuğunun kilit düğmesinin yukarıda olduğunu fark ettim, araçta otomatik kapı kilitleme özelliği olduğu için diğer kapıları hemen kontrol ettim ve diğer tüm kapılar kilitliydi. Elimde kapı kilitleme düğmesine bir kaç kere bastım ama sağ ön kapıyı kitleyip açamadığını fark ettim. Aracı park edince araba kumandası ile kapıyı kitlemeyi denedim ama kapı yine kilitlenmedi. Kapıyı açarak kilit haznesini elimde çevirdim, bu sefer de kağı kapanmadı, sonra sonuna kadar tekrar çevirerek kapanabilmesini sağladım ama kapı kilitlenme arızasını bir türlü düzeltemedim. En son kapıyıkapattıktan sonra elimle düğmesine basarak kilitledim ve kumanda ile de diğer kapıları kilitledim. Kontrol ettiğimde kapı bu şekilde kilitlenişti ve dışarıdan da açılmıyordu ama sıkıntının basit bir şey olduğunu düşündüğüm ve düzeltemediğim için takıldım kaldım. Bilenler varsa yardımcı olabilirler mi?

xenix

18.09.2019 14:02

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Eylül 2019 17:17
    22

    durum güncellemesi: sanayide kilitçiye götürdüm ve 150 TL'ye kilit motorunu yarım saatte söküp tamir edip geri taktılar. yetkili servise gitsem tüm motor değişecekti ve 1000 TL'nin üzerinde bir fiyat vermişlerdi.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bmw 3 serisi F30 kapısı kitlenmiyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.