5.00 / 1 oy

Bahçesiz Evde (Apartmanda) Tavşan Beslenebilir mi?

Bahçeli bir evde kedi ya da köpek besleyebilmeyi çok isterdim ama apartmanda oturuyorum ve apartman gibi bahçesiz evlerde de kedi ya da köpek beslemeyi açıkçası doğru bulmuyorum. Hamster ya da tavşan gibi hayvanlar bahçesiz evde daha beslenebilir gibi geldikleri için bu iki hayvana yöneldim ama sonunda da daha tatlı oldukları için tavşan beslemek istediğime karar verdim. Gönül isterdi ki tavşanı da bahçeli bir evde besleyeyim ve büyüteyim ama maalesef şartlar bu. Ama yine de kararsızım.

İlk kararsızlığım tavşanların apartman dairesinde ne kadar huzlurlu olabilecekleri konusunda, eğer strese falan girecekse hiç almayayım daha iyi. İkinci merakım tavşanların tuvaletleri ile ilgili. Akvaryumda besleyecek hayvan değil sonuçta evde rahatça gezebilecek türden hayvanlar. Ama kedi ve köpek gibi tuvalet eğitimi verilebileceğini de sanmadığım için en büyük çekincem de bu. Üçüncü konu ise tavşanların kemirmeyi çok sevmeleri. Mobilyaları kemirmesi bir derece anlaşılabilir ve anlayışla karşılanabilir ama örneğin elektrik kablosunu kemirmek gibi bir çılgınlık yaparlarsa ev halkı için ciddi travma olabilir bu.

Daha önce evinde tavşan besleyenler sorularıma cevap verebilirlerse çok sevinirim. Evde tavşan beslemek ile ilgili aklıma gelmeyen ve mutlaka bilinmesi gereken sorular ve cevapları konusunda bir yazı hazırlasalar harika olur hatta :)

seyma

23.01.2021 13:20

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Bahçesiz Evde (Apartmanda) Tavşan Beslenebilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.