5.00 / 1 oy

Ankara'da Şırdan ve Mumbar Restoranı Tavsiyesi

Şırdan ve mumbar konusunda fazla seçenek bulmak hiçbir zaman mümkün olmadı, malum temizlenmesi zor ürünler olduğu için insan sokakta tezgahta satılan mumbarcılara ve şırdancılara güvenemiyor. Restoran olsa bile yine insan bu temizliğin yapıldığını gözüyle görmek istiyor ki iç rahatlığıyla yiyebilsin.

Antik Şırdan adında bir yer var Balgat'ta, Ankara'ya gidince arkadaşım götürdü. Gece 12'de gitmiş olmamıza rağmen ilginç bir şekilde içerisi hep çocuklu ailelerle doluydu ve diğer sakatatçılar gibi rahatsız edici bir ortam yoktu. Rahatsız eden müzik de yok, içip içip gelen sataşacak yer arayan tipler de yok. Ben bir porsiyon şırdan yedim, ortaya da 2 kişi için bit porsiyon mumbar söyledik. Mumbar ve şırdan tereyağlı olarak hazırlanmıştı ve içi de dışı da gayet lezzetliydi. Temizlik konusunda da kendi tespit edebildiğim kadarıyla her şey özenle hazırlanmıştı. Çalışanlar da tamamen maskeli ve mesafeli, türdeş mekanlara özgü olan yılışıklık da yok.

2 kişi için içeceklerle birlikte 120 TL gibi bir ödeme yaptık ama çıkarken artık nefes alacak yerimiz kalmayacak kadar doymuştuk. Biraz fazla gazlı içecek içildiği için de fiyat artmış olabilir, teker teker porsiyon fiyatlarını sormadığım için yazamıyorum.

mumbar

şırdan dolmasışırdan

ozankaynak

19.11.2020 16:18

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 23 Kasım 2020 02:59
  13

  Güzel ama eksik, üzerine baharat koyarsanız şırdan daha da lezzetli olur :)

  şırdan dolması

 • 16 Şubat 2022 08:30
  2

  tereyağlı olduktan sonra ve iyi piştikten sonra lezzetli olmamasına zaten imkan yok. ama sağlıklı ve temiz olabilmesi konusunda güvenebilmenize de imkan yok

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Ankara'da Şırdan ve Mumbar Restoranı Tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.