5.00 / 1 oy

Android Telefonlarda Müzik Çalarken Video Çekmek

Android telefonlarda telefon ile müzik çalarken kamera ile çekim yapmaya başladığınızda müzik duruyor, telefon da haklı olarak dış sesleri alabilmek için bunu otomatik olarak yapıyor ama belki ben telefondan çalan müziği ambiyans müziği yapmak istiyor olabilirim ve müziğin video çekimi yaparken çalmaya devam etmesini istiyor olabilirim, hatta telefonumu bir bluetooth ses sistemine bağlamış olabilirim ve o esnada ortamdaki tüm müzik kaynağı da benim telefonum olabilir. Bu durumda Samsung note 8 telefonum için internette aynı anda kamera çekimi yaparken müziğin çalmaya devam edebilmesi için bir çözüm aradım, buldum ve buradan da paylaşmaya karar verdim.

Birazdan paylaşacağım çözümü kendi Samsung marka telefonum için denendi ve işe yaradığı gözlemlendi. Telefonumun kavisli kenarları olmasından dolayı Edge Screen özelliğini de kullanarak aşağıdaki adımlarla kamera çekimi esnasında müziğin devam etmesini sağlamış oldum.

1. Telefonunuzun edge paneli aktif değilse Settings > Display > Edge Screen menüsünden aktif hale getirin

2. Sağ üstteki üç noktalı menü ikonuna basarak Galaxy Store'a geçin ve Now Playing uygulamasını indirin ve Edge Panels içinden Now Playing uygulamasını etkinleştirin

3. Ekranın altındaki Edit butonuna basarak düzenleme ekranından Now Playing uygulaması ile ilişkilendirmek istediğiniz müzik çalma uygulamasını seçin ve Save butonuna basın. Örneğin ben Spotify uygulamasını kullandığım için Spotify'ı seçtim

4. Artık edge panelleri içinde Now Playing isimli bir eklenti var. Video çekimini başlattıktan sonra kenarı kaydırarak edge panelinden now playing ekranına gelerek play tuşuna basabilir ve video çekimi yaparken aynı anda müziğin de çalmaya devam etmesini sağlayabilirsiniz.

 

dolphin

17.11.2020 01:48

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android Telefonlarda Müzik Çalarken Video Çekmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.