5.00 / 1 oy

Android cihazdaki fotoğraflar nasıl cloud'da yedeklenir?

Google fotoğraf yedekleme konusunda google fotoğraflar'ı kullanıyor bildiğim kadarıyla ama mahremiyet sağlamak amacıyla fotoğraf ve video senkronizasyonuna bugüne kadar izin vermemeye ve fotoğraf yedekleme işlemlerini manuel olarak internete bağlanmayan harici hard disklere kopyalayarak çözmüş birisi olarak artık bu işkenceden yorulduğumu ve bazı şeylerin arka planda otomatik olarak gerçekleşmesi gerektiğine karar verdim. Bugün 4K bir video çekseniz en az 1-2 gb yer kaplıyor. Fotoğraflar deseniz tanesi 15-20 mb. Peki aylık her bir android kullanıcısının ortalama olarak ürettiği bu 8-10 gb'lık fotoğraf ve video içerikleri hangi serviste yedeklenir ve bunun prasal maliyeti nedir?

seaman

21.09.2019 03:14

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 9 Kasım 2021 00:30
    0

    eskiden mucize teknoloji gibi gelen usb kablosu ile android telefonu bilgisayara bağlayıp dosya aktarma işlemi artık taş devri uygulaması gibi geliyor ve arka planda bulut üzerinden otomatik olarak kullanıcı farkıan bile varmadan gerçekleşebilsin isteniyor. ios bu konuda daha başarılı olmakla birlikte google ve android de kısa sürede kalıcı bir çözüm bulacak diye ümit ediyorum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Android cihazdaki fotoğraflar nasıl cloud'da yedeklenir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.