5.00 / 1 oy

Amazon Video Prime'da 4K Desteği Var Mı?

Netflix'in gelmesiyle evdeki kocaman televizyonu ilk kez kullanmaya başlamış olmuştuk, bugün Amazon Prime üyeliği yapınca Amazon Video Prime ile iyice kendimizi televizyon karşısına gömeceğiz gibi görünüyor. Netflix'te görüntü kalitelerinden genel olarak mutlu olsam da 4K görüntü desteği vermemesinden dolayı halen 4K filmler için torrent kullanıyordum. Amazon Video Prime içindeki filmlere ve dizilere bakınca henüz içerik çeşitliliği Netflix kadar olmasa da bayağı bir şeyler var buna da bakarım ben dedim. Peki acaba Amazon Video Prime ile 4K görüntü kalitesinde film izlemek mümkün mü? Yani 4K çözünürlükte yayınları var mı?

Amazon Video Prime ile Netflix'in yurt dışındaki film ve dizi çeşitliliği çok daha geniş ama TL bazında Türkiye'de çok daha uygun fiyata hizmet sağladıkları için bu kadar geniş bir yelpazeyi bize sunmayabilirler. Ama iki firma arasındaki rekabetin iyice artması ve kalite ile fiyat olarak biz tületicilere yansıması da oldukça faydalı olur. Bu arada digiturk, dsmart, blutv gibi dijital yayın sağlayıcıların da bu rekabette biz de varız diyebilmeleri için ciddi avantajlar sunması gerek.

pakturk

17.09.2020 01:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 24 Eylül 2020 13:47
    2

    sanırım var ama netflix'ten sıra gelmediği için adam akıllı ben de hala kullanamadım. 8 TL'ye bir şey alınca kullanmasanız da olurmuş gibi hissediyorsunuz sanırım :)

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Amazon Video Prime'da 4K Desteği Var Mı?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.