5.00 / 1 oy

Airbnb'den oda kiralamak mantıklı ve güvenli mi?

Önceki soruda airbnb ile kafamdan geçen projelerden bahsetmiştim ama kendi evimin bir odasını airbnb ile kiraya verme konusunda kafamda normal olarak soru işaretleri var. O kadar gerilim filmi izleyip korku filmi senaryosu yazacak kadar hayal gücü genişlemesi olunca insanın da aklına yaratıcı paranoyalar gelebiliyor normal olarak. Air bnb ile evin bir odasını kiraya vermenin ticari olarak mantıklı bir yatırım olup olmadığını bir kenara bırakacak olursak, güvenlik olarak ne kadar mantıklı bir sistemdir bu? Gelecek olan kişinin ya da ailenin puanına bakarak mı kendimi güvende hissetmeliyim ya da misafir kabul ederken nelere (evcil hayvan ya da sigara içmesi gibi durumlar da var) dikkat etmeliyim?

harun_emirhan

30.09.2019 22:03

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 27 Kasım 2021 10:14
  2

  benim de mahalle restoranlarından sipariş verirken bir ara yemeksepeti ve getir kullanmamak gibi bir iyilik etme alışkanlığım vardı ama sonra baktım ki bu siteler üzerinden verilmeyen siparişler ya eksik geliyor ya da geç geliyor, tekrar bu siteleri kullanmaya başladım. tüketici olarak aynı fiyata alışveriş yapıyor olduktan sonra maalesef hizmet sağlayıcıya aracısız güvenmek genellikle hata oluyor. bu anlamda alışverişi  (günlük bir yerde barınma alışverişi) airbnb üzerinden yapmak da çok anlamlı oluyor.

 • 30 Ocak 2022 11:41
  2

  hem Türkiye'de hem de yurt dışında airbnb ile çok kere ev tutma deneyimi yaşamış birisi olarak herkese tavsiye ederim. ama yorumları dikkatlice okumayı ihmal etmeyin

 • 27 Kasım 2021 08:22
  0

  çok kullandığım bir sistem olduğu için hem güvenli hem de mantıklı diyebilirim. ama eğer ev sahibi sizi sistem dışına çıkartmak isterse buna izin vermeyin çünkü bu sefer yorum yapabilme özelliğiniz kalmamış oluyor ve olası bir kötü hizmet alma durumunda caydırıcılığınızı yitirmiş oluyorsunuz.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Airbnb'den oda kiralamak mantıklı ve güvenli mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.