5.00 / 1 oy

Adobe Lightroom ne işe yarar?

Fotoğrafçılık konusu ile ilgili arkadaşlarıma Adobe Lightroom konusunda danıştıkça kafam iyice karıştı, bu program halen ne işe yarar tam olarak anlayabilmiş değilim. Adobe ürünleri konusunda eğitim almayı planlıyorum ama önce hangi Adobe programının ne işe yaradığını anlamaya çalışıyorum. Fotoğraf mı editlenir diyorum hayır diyorlar, resim mi çizer diyorum hayır diyorlar. Bütün bu özellikleri yapan program Photoshop ise peki Adobe Lightroom tam olarak ne işe yarıyor? Başka bir açıdan soruyu şöyle de sorabilirim, Photoshop bilen birisi maden fotoğraflarda her türlü rötuşlama işlemini yapabiliyorsa o zaman Photoshop bilen birisinin Adobe Lightroom öğrenmesine gerek yok diyebilir miyiz?

va12

12.10.2019 21:23

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 19 Ocak 2022 01:18
    4

    Adobe Lightroom doğrudan fotoğraf (özellikle de raw fotoğraf) düzenleme amacıyla hazırlanmış ve içerisinde de lens hatalarını düzeltmekten tutun da renk sıcaklığı, renk dolgunluğu, netlik vb. bir çok araca sahip bir programdır. Photoshop ise bir görsel manipülasyon/çizim aracıdır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Adobe Lightroom ne işe yarar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.