21.01.2021

Excel DMIN ve DMAX Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri

VitaDemy Türkiye youtube kanalı Excel eğitim videoları listesinin 31. videosu olan Microsoft Excel DMIN (VSEÇMİN) ve DMAX (VSEÇMAK) Fonksiyonları ve Örnekleri | Excel Dersleri #31 videosunda Excel'de database fonksiyonlarından DMIN ve DMAX fonksiyonlarının nasıl kullanılabileceklerini anlatmıştım.

DMIN ve DMAX fonksiyonları da Excel DCOUNT VE DCOUNTA Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri ve Excel DSUM (VSEÇTOPLA) Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri makalelerinde bahsettiğim Database fonksiyonlarındandır. Database temsili bir tablo içerisinden istenen kriterleri sağlayan veriler filtrelenmiş olur ve bu kriterler de fonksiyon parametresi olarak excel hücreleri seçilerek yapılabilir.

Excel'de en küçük ve en büyük sayıları bulmak amacıyla daha basit fonksiyonlar tercih etmek isterseniz;

bkz: Excel MIN Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri

bkz: Excel MAX (MAKS) Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri

Videoda kullandığım excel çalışma dosyasını indirmek için: Excel DMIN VE DMAX Fonksiyonu

Excel DMIN ve DMAX Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:

Yorumlar

  • drarter
    07.02.2021

    zaten excel'de min ve max fonksiyonları ve if şartları eklenebiliyorken database fonksiyonları daha önce çözülemez olan bir şeyi çözülebilir duruma getirmiyor o zaman anladığım kadarıyla. sadece farklı bir yaklaşım ve çözüm tekniği sunmuş oluyor. isteyen istediği fonksiyonu kullansın deniyor yani.

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.