19.01.2021

Excel MAX (MAKS) Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri

VitaDemy Türkiye youtube kanalında bir süre önce paylaştığım excel eğitim videolarının çalışma dosyalarını o dönem link veremiyor olma sebebiyle ekleyememiştim ve sonrasında da yoğunluktan dolayı bu dosyaları yine bir yere yükleyerek linklerini youtube videolarının altına eklemek bir türlü mümkün olmadı. Bu birkaç gün biraz boş vakit bulabildiğim için video yorumlarındaki taleplere de istinaden videolarda kullandığım ve hazırladığım excel çalışma dosyalarını buradan paylaşıyorum.

Excel MIN Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri yazısına benzer şekilde adından da belli olduğu şekilde Excel'de bir ya da daha çok sayısal değer arasından en büyük olanını bulabilmek için MAX (MAKS) fonksiyonu kullanılmaktadır. MAX fonksiyonuna parametre olarak birbirinden ayrı hücreleri, elle yazılmış sayısal değerleri, formülleri ekleyebiliriz ancak bu formülün en sık kullanımı, satırlar ve sütunlar üzerinden topluca seçim yapılarak aralarındaki en büyük sayıların tespit edilmesi şeklinde gerçekleşir. Excel videosunda da hayali bir senaryo üzerinden maaşlar ve çalışma saatleri ile aralarındaki en büyük sayıların bulunması şeklinde bir anlatım yapmıştım. İlgili youtube videosunu izlemek için bağlantı: Microsoft Excel MAX (MAKS) Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri | Excel Dersleri #3

Videoda kullandığım excel çalışma dosyasını indirmek için: Excel MAX (MAKS) Fonksiyonu

Excel MAX (MAKS) Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:

Yorumlar

  • Bu makaleye henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.