19.01.2021

Excel MIN Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri

VitaDemy Türkiye youtube kanalında paylaştığım videolara kısa birer açıklama ekleyerek kaynak excel çalışma dosyalarını paylaşmaya devam ediyorum. Excel eğitim serisinin 2. videosu olan MIN fonksiyonu kullanımı videosunu Microsoft Excel MIN (MİN) Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri | Excel Dersleri #2 linkinden izleyebilirsiniz.

MIN fonksiyonu adından da anlaşılabileceği gibi bir ya da daha fazla sayısal değer içerisinden en küçüğünü bulmaya yarayan excel fonksiyonudur. MIN fonkiyonunu birden fazla hücreyi seçerek kullanabileceğimiz gibi satırlar ve sütunlar üzerinden yapılan toplu seçimler ile de kullanabiliriz. Alternatif olarak formül yazarkan MIN fonksiyonu parametrelerini elle girerek de aralarındaki en küçük sayısal değeri bulabiliriz.

Excel'de minimum değerleri bulma örneklerini içeren excel dosyasına ve ilgili videoya bu sayfadaki bağlantılardan erişebilirsiniz.

Videoda kullandığım excel çalışma dosyasını indirmek için: Excel MIN Fonksiyonu

Benzer şekilde eğer maksimum değerleri bulmak isterseniz ilgili sayfa için bkz: Excel MAX (MAKS) Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri

Excel MIN Fonksiyonu Kullanımı ve Örnekleri
Bu makalenin telif hakkı ve tüm sorumlulukları yazara ait olup, şikayetler için lütfen bizimle iletişime geçiniz.
URL:

Yorumlar

  • Bu makaleye henüz hiç yorum yazılmamış. İlk yorumu yazan siz olabilirsiniz.

Bu yazıya siz de yorum yapabilirsiniz

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.