5.00 / 1 oy

Zoom'da Karşıdaki Bilgisayarı Yönetmek

Zoom uygulaması ile zaman zaman özel dersler veriyorum, bu dersler de bilgisayar programlarını kullanmak üzerine oluyor. Mesela Excel'de fonksiyonları anlatmak için kendi bilgisayarımın ekranını yansıtıyorum ve bir uygulama yaparken de üzerine canlı olarak konuşuyorum ve dersler de dinleyicilerin söylediklerine göre oldukça verimli geçiyor.

Zoom'da yapıp yapamayacağımdan emin olamadığım bir ihtiyacım var ama, mesela bir kullanıcı bende o formül çalışmıyor ya da hata alıyorum yardım edin dediğinde onun ekranını ekrana yansıtıp uzun uzun talimatlar vermem gerekiyor, bu da çok sayıda kişi teknik destek istediğinde ciddi bir zaman kaybına dönüşebiliyor. Örneğin bir excel dosyası hazırlamışım ve şimdi siz deneyin diye 10 dakika süre veriyorum, bir çok öğrenci hocam bende olmuyor ya da benimki bozuk yardım edin demeye başlıyor. Uzaktan bilgisayarların kontrollerini teamviewer programında olduğu gibi alıp kendim düzeltebilsem çok harika olacak.

Zoom'da ya da başka bir uzaktan eğitim programında böyle bir özellik var mıdır ve varsa nasıl kullanabilirim?

zirzop

21.10.2020 10:14

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Zoom'da Karşıdaki Bilgisayarı Yönetmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.