5.00 / 1 oy

Yurtdışından Türkiye'ye en az kesinti ile nasıl döviz transferi yapılabilir?

Diyelim ki home office bir çalışma düzeni kurdunuz ve bir tasarımcı ya da danışman olarak dünyanın her bir noktasına hizmet vermeye başladınız. Artık global bir dünyada olduğumuz için internete bağlı olduğunuz sürece gezegenin neresinde olduğunuzun bir önemi yok sonuçta. Hizmet vereceğiniz kişi ya da firma ile çalışma şartlarında anlaştınız ve iş ödemenizi almaya geldi? Bir de baktınız ki yurt dışından ödeme almak istediğinizde dijital seçenekler arasından paypal silineli çok olmuş, skrill ve payoneer'de de çok sayıda süreç şikayeti var. Peki en hesaplı (en az kesinti ile) şekilde dolar ya da euro cinsindeki dövizi nasıl Türkiye'ye transfer edebilirsiniz? Cevabı banka transferi ama banka transferi konusunda da banka kesintilerini öngörmek çok zor olduğu için insan kullanmaya tereddüt ediyor.

Bugün aslında hangi bankayı tercih ederek en az komisyon kesintisi ile yurt dışından para transferi yapabileceğinizden ziyade yeni keşfettiğim bir masraf (banka kesintisi) karşılaştırma platformunu göstermek istiyorum. Bankaların kesinti düzeyleri çok değişken olduğu için geçerlilik süresi birkaç gün olacak bir bilgiyi paylaşmanın anlamı yok sonuçta.

Diyelim ki yurtdışından bir miktar döviz transfer edeceksiniz. Mesela Almanya'dan 300 EURO'yu en az kesinti ile hangi banka üzerinden transfer edeceğinizi ve elinize Türk Lirası olarak kaç TL geçeceğini hesaplamak ve bankaların tekliflerini karşılaştırmak istiyorsunuz. Bu işlevi sağlayan bir platform var ve adresi de monito.com. Tek yapmanız gereken anasayfa'ya girerek hangi ülkeden hangi ülkeye hangi para birimi cinsinden ne kadar gönderim yapacağınızı yazmak. monito size hemen sonuçları listeliyor ve bankaların kesintileri ile kur çarpanlarını anlık olarak hesaplayarak size puantaj olarak sonuçları sıralıyor.

banka döviz transferi kesintileri karşılaştırması

koroglu

26.03.2020 22:15

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yurtdışından Türkiye'ye en az kesinti ile nasıl döviz transferi yapılabilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.