5.00 / 1 oy

Yolda Ters Duran Araç Radar Olabilir mi?

Bayram tatili nedeniyle herkes yollara düştü, öncelikle herkese dikkatli, temkinli ve sağlıklı bir yolculuk diliyorum. Normalde uzun yolda çok sayıda sivil ya da polis aracı olarak radar görürdüm ama kendi istikametimde bana doğru bakan bir araç görmediğim için bu sefer içime bir kurt düştü. Bildiğim kadarıyla tüm radar araçları, hız tespiti ve plaka okuması yapan cihazların araçların ön kısmında bulunması gerektiğinden dolayı gelmekte olan araçlara doğru bakacak şekilde park edilirler. Ama bu sefer arkası bana bakacak şekilde o kadar çok park etmiş araç gördüm ki radar olup olmadıklarını merak ettim, teknik olarak bir aracın arka kısmına radar koymak mümkün mü?

Not: Teknik olarak mümkün olsa bile o radarla çalışan görevli aracın arka koltuğunda nasıl çalışabilir anlamadım? Cihazı nereye koyacak, arka koltuktan arka cama bakmak çok yorucu olmaz mı?

Aykut79

01.08.2020 09:00

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 30 Ekim 2021 00:07
    0

    radar araçlarında bildiğim kadarıla radar ekipmanı aracın ön konsolu için üretildiğinden ve hız tespiti yapan görevliler de ön koltukta saatlerce rahat oturabilsinler diye sadece ön camdan kullanılabiliyorlar. ama kenara ihtiyaç gidermek için çeken araçların radar zannedilerek tüm trafiği yavaşlattıkları da çok sık görülen bir durumdur

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yolda Ters Duran Araç Radar Olabilir mi?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.