5.00 / 1 oy

Yerli otomobilin fiyatı ne kadar?

Yerli otomobil konusunda belki de en heyecanlı kişilerden birisi bendim, birincisi global ve teknolojik inovasyonun merkezde olduğu kapitalist bir dünya düzeninde oyunda kalabilmek için teknolojiyi üreten kısımda olmak gerektiiğini hep söylemiş birisiyim. İkincisi ise uzayan kolun bizden olması, döviz artışından etkilenmeden kendi içimizde birbirimize de yetebildiğimiz kaliteli teknoloji fikirleri hoşuma gidiyor. Tahminim de yerli otomobillerin vergi muafiyetleri ve kredi avantajları ile satışa çıkacak olması yönünde. TOGG markası geçici bir markaymış ama ben bu markayı ve logosunu da beğendim açıkçası. Arabalara gelince, hem sedan hem de SUV araç beklentilerimin çok daha üzerinde bir tasarım kalitesi ve teknolojik donanım opsiyonları ile tanıtıldı, tek kelime ile bayıldım! Siyasi görüşleri ve önyargıları bir tarafa bırakarak herkesin bu teknolojiye destek vermesi gerektiğini düşünüyorum ben. Araçların fiyatları konusunda ise henüz açıklanmış bir resmi fiyat yok ama 2 yıl sonra piyasaya çıkacak bu araçların ön satış yöntemi ile satılmaya başlanabilmesi demek, kısa bir süre sonra satış fiyatlarının da ortaya çıkacağının göstergesi. Umarım her şey yolunda gider.

rokforus

29.12.2019 16:51

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 20 Ocak 2020 01:36
    2

    yerli otomobil ile ilgili söylentilerin ötesinde bir fiyat görmedim hiçbir yerde bugüne kadar. fiyatlama yapmak için araçların donanım seviyelerinin netleşmesini ve aracın seri üretime geçerek maliyet hesaplarının belirlenmesini bekliyor olabilirler. Vergi indirimleri olursa talebin çok olacağını düşünüyorum ben de çünkü sıfır araçların fiyatları el yakıyor.

  • 21 Nisan 2022 08:17
    2

    sanırım bu sorunun cevabını öğrenmeye çok yakınız, ama ilk çıkan modelleri alır mısın derseniz ben alacak olursam bile 1-2 yıl ilk bug'ların ve olası kronik arızaların giderildiği modeli beklerim

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Yerli otomobilin fiyatı ne kadar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.