5.00 / 1 oy

Neden arabaların ön camlarına rezistans konmaz?

Önceki soruyu yazarken merak ettim, arabaların arka camlarında olan rezistanslar buğlanmada ve buzlanmada hayat kurtarıyorlar ama nedense rezistans bu kadar faydalı bir uygulama olmasına rağmen arabaların ön ve yan camlarına konmuyor. Yan camları hadi açılıyor kapanıyor ondan konmuyor diyelim ama arabaların ön camlarında rezistans olsa harika olmaz mıydı? Lüks arabalarda oluyor desem en güncel BMW, Mercedes arabalarda bile bildiğim kadarıyla böyle bir uygulama yok. Bunun yerine çok lüks arabalarda vebasto var, bir segment altındaki premium araçlarda ise ön camın alt kısmında cama bakacak şekilde havalandırma kanalları koymayı daha uygun görmüş bütün araba markaları. Ama arabalar kışın ilk çalıştırıldıklarında soğuk oldukları için ısınıncaya kadar soğuk hava üflüyorlar ve uzun bir süre bu camları çözmek mümkün olamamış oluyor.  Bu arada tüm araba markalarında yok da demeyim, internetten baktım, eski Mondeo'ların Ghia kasalarında varmış, demek ki isteyince oluyor :)

karagöz

25.10.2019 11:22

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Kasım 2021 09:17
    0

    bazı arabalarda oluyor, hatta dediğiniz gibi eski arabaların üst segment modellerinde ön cam rezistansı da oluyordu ve arka camda olduğu gibi rezistans çizgileri de görünmüyordu. ama cam değişiminde de ona göre para vermeniz gerekiyordu, belki bundan kaynaklanıyor olabilir durum.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Neden arabaların ön camlarına rezistans konmaz?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.