5.00 / 1 oy

Xiaomi DDC55 Hutt Akıllı Cam Temizleme Robotu İncelemesi

Arkadaşlar Kasım indirimleri kapsamında 2.000 TL civarına düşerse Xiaomi DDC55 Hutt Akıllı Cam Temizleme Robotu ürününü satın almayı düşünüyorum ama ürün hakkında içime sinmeyen birkaç konu var.

Öncelikle ürün hakkında hiç bilgisi olmayanlar için kısaca bilgi vereyim, Xiaomi DDC55 Hutt Akıllı Cam Temizleme Robotu adından da anlaşılabilecği gibi camları silmeye yarayan bir tür robot, markası Xiaomi olunca da merak ederek bir süredir inceliyordum ama fiyatından dolayı biraz mesafeliydim. Dediğim gibi güzel bir indirim olursa almayı düşünüyorum.

Ürün, camları temizliyor ve düşmemek gibi bir iddiası var. Ama yine de kutusundan bir ip çıkıyor ve size bir çeşit sigorta yapma imkanı da sunmuş oluyor. Ürünün içinde bataryası var ama bu batarya ürünü prize takılı olmadan kullanma imkanı sunmuyor. Ürün, uzun bir elektrik prizi ile fişe takılı olarak çalışıyor ama elektrik gitmesi gibi durumlarda uyarı vermesi ve düşmeden bir süre daha asılı kalabilmesi için içine ağırlık da yapmayacak ölçüde bir batarya eklemişler.

Ürünü evinizin iç tarafındaki camların temizliği için istemek yerine evin dış tarafında temizlikçi çağırmadan camları silebilmek için almayı düşünebilirsiniz. Öncelikle sessiz bir ürün değilmiş ve bir elektrik süpürgesi kadar gürültü yaptığı yazılıyor internette. İkincisi çok seri bir ürün de değil. Üzerindeki mikrofiber bezler ve sensörler vasıtasıyla camları aradaki boşluklara ve çıkıntılara takılmadan siliyor ve elinizle yapacağınız bir temizlik ile aşağı yukarı aynı sürede bu işi yapıyor. Sensörleri sayesinde bir camın herhangi bir noktasına bıraktığınızda camın tamamını kendisi tespit ederek gezerek temizleyebiliyor ama arada pvc gibi korkuluklar olan yerlerde bir camdan diğerine cihazı sizin alarak yerleştirmeniz gerekiyor. İçinden uzaktan kumanda da çıkıyor ama muhtemelen gerek de olmayacak kullanmaya. Akıllı telefon ile uzaktan kontrol özelliği de yok gibi görünüyor ama gerek olup olmadığı da tartışılır, sonuçta bir robot süpürgeden bahsetmiyoruz.

Ürünü eğer alırsam daha detaylı olarak kullanım deneyimlerimi, tavsiye edip etmeyeceğimi ve şikayetlerimi yazacağım. Ürünü alıp da kullanan varsa yada olursa ve önerilerini paylaşmak isteyen olursa diye de bu başlığı açıyorum.

hazar

07.11.2020 13:26

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Xiaomi DDC55 Hutt Akıllı Cam Temizleme Robotu İncelemesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.