5.00 / 1 oy

Word belgesine Check (Onay İşareti) eklemek

Uzaktan çalışmaya başladıysanız sürecin sağlıklı ilerlemesi ile ilgili anket dokümanları da almaya başlamış olmanız çok muhtemel. Bu dokümanlarını word formatında alıyor olmanızın sebebi de word belgelerinin düzenlenebilir olmasıdır. Pdf belgeleri ise özel bir yazılım kullanılmadığı sürece sadece okunabilirler.

Bu yazıda size Microsoft Word belgesinde nasıl bir kutucuğa check (onay işareti) koyabileceğinizi göstereceğim. Elinizde çek atmanız beklenen aşağıdaki gibi bir word belgesi olduğunu varsayalım.

word check işareti

Bu ankette eğer bu anket sorusuna evet yanıtını vermek istiyorsanız sol taraftaki kutucuğun içerisine evet anlamına gelen check işareti koymanız beklenir. Ama üzerine tıkladığınızda ya da sağ tıkladığınızda böyle bir seçeneğin olmadığını görürsünüz. Bunun yerine yapılması gereken, soldaki boş kutucuğun yerine içerisinde check işareti olan bir kutucuk eklenmesidir. Klavyede de böyle bir karakter olmadığı için Word'de özel karakterler eklememizi sağlayan sembol ekleme menüsüne gideceğiz.

Not: Bu işlem, güncel tüm Word sürümleri için aynıdır ve Word'ün Türkçe ya da İngilizce olması bir farklılık yaratmaz.

1. Üstteki menüden Ekle menüsü aktif hale getirilir ve altından Sembol (Simge) Seçeneği seçilir

word simge ekle

2. Açılan menüden üzerine tik atılmış kare sembolünü arıyoruz. Font seçimini Wingdings olarak değiştiriyoruz ve check işaretini buluyoruz.

word kutucuğa tik atmak

3. Ekle tuşuna bastığımızda baştaki boş kutucuk yerine artık dolu kutucuğu ekleyebiliriz.

word çek işareti

alp_39

17.04.2020 10:13

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Word belgesine Check (Onay İşareti) eklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.