5.00 / 1 oy

Winrar şifresi bulma programı tavsiyesi

İnternetten indirdiğim bir winrar dosyasının şifresini bulmaya çalışıyorum ama hazır parola kütüphaneleri parolayı bulmakta başarısız oldular. Daha başarılı olduğunu düşündüğünüz bir program ya da parola kırma yöntemi varsa nedir?

kartal20

05.08.2019 22:58

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

 • 7 Ağustos 2019 15:40
  34

  İnternette rar, zip ya da 7zip gibi uzantılı sıkıştırılmış dosyaların parolalarını bulduğunu iddia eden çok sayıda program var ama tümünün mantığı aslında aynı, tüm küçük harf, büyük harf, sayı ve özel karakter kombinasyonları ile sıkıştırılmış dosyaların parolalarını deneye yanıla bulmaya çalışmak. Bir de bu işlem için sıklıkla kullanılan parolalardan oluşturulmuş dictionary (sözlük) adında milyonlarca içerikten oluşan metin dosyaları var, bazı programlar bu sözcük database'leri ile de deneme yapma özelliğine sahip oluyorlar (PassFab gibi).

  İşin aslı şu, elinizde kuantum bilgisayar yoksa (uzun yıllar hiçbirimizde olmayacak) işlemci (bazı programlar gpu da kullandıklarını iddia ediyorlar) gücü ile 15 harf ve daha fazlaından oluşan bir parolayı bula şansınız yok demektir. Bilgisayarın tüm denemeleri yapması mevcut işlemci teknolojileri ile yıllar sürer çünkü. Ancak başını ve sonunu tahmin ettiğiniz ve içinde geçen karakterler ile harf sayısından emin olduğunuz dosya şifreleri varsa (şifreyi kendiniz koydunuz ama yazarken yanlış yazdınız, nasıl yanlış yazdığınızdan da emin değilsiniz) prefix (ön ek) ve suffix (son ek) kısımlarını seçebildiğiniz programları tercih etmelisiniz. Bu programlar zaten içerisinde size hangi karakterleri kullanacaklarını seçme imkanı da sunduğu için kombinasyon sayısı azalacak, bu da daha az deneme ile sıkıştırılmış dosyaların şifrelerinin bulunmasını sağlamış olacaktır.

 • 1 Ekim 2021 10:03
  1

  yeterince uzun ve çok sayıda farklı karakter içeren hiçbir şifreyi hiç bir şifre kırıcı program bulamaz, çünkü winrar gibi programlar zaten dosyaların şifrelerini hash ederek saklıyorlar. eğer doğrudan pdf dosyalarında olduğu gibi şifreye erişebilselerdi tümü bunu yapardı. ama dictionary attack tekniği ile sadece dictionary içinde yer alan şifre kombinasyonlarından birisi ise şifreyi tespit edebilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Winrar şifresi bulma programı tavsiyesi

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.