5.00 / 1 oy

Windows'ta Sadece Chrome'un Ses Düzeyini Kısmak

İnternetten video izlerken bir yandan da spotify ile müzik dinlemeyi seviyorum ama farklı internet sitelerinde açılan farklı video oynatıcılar farklı ayarlar gerektirdiğinden bir haber sitesinde ya da youtube'da bir anda gereksiz yüksek sesler gelebiliyor. Kısa bir araştırma sonucu Windows'ta programların ses yüksekliklerini ayarlayabildiğim bir mikser olduğunu fark ettim ve Chrome'un çıkartabileceği maksimum ses seviyesini direk olarak buradan kısarak istediğim gibi Spotify'ın sesini bastıracak seviyeye ulaşabilmesini engelledim, nasıl yapabileceğinizi de buradan göstermek istedim.

- Windows 10'da (Windows 7 ve Windows 8 için de aynıymış) sağ alt kısımdaki ses simgesine sağ tıklatarak open volume mixer seçeneğini seçin.

windows 10 open volume mixer

- Açılan pencerede ses çıkartma özelliği olan tüm programlarınızı görüyorsunuz. Örneğin Spotify'ın ses yüksekliğini en üst seviyede bırakıp Google Chrome'u kısabilir ya da sistem seslerini tamamen kapatabilirsiniz.

windows 10 volume mixer

mib555

27.06.2020 20:07

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 15 Mayıs 2022 10:13
    0

    spotify'dan müzik dinlerken gereksiz chrome bildirimlerini kısmak için çok faydalı bir özellik

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta Sadece Chrome'un Ses Düzeyini Kısmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.