5.00 / 1 oy

Windows'ta CMD ile Güvenli Klasör Oluşturmak

Windows'ta silinemez ve taşınamaz klasörlere Secured Folder (Güvenli Klasör) adı veriliyor. Bu gece hazır vaktim varken Windows komut satırında neler yapabileceğimiz ile ilgili birkaç yazı hazırlamak istedim. Gecenin ikinci örneği de CMD ile güvenli klasör oluşturmak olacak.

1. Adım: Güvenli klasör açmak istediğiniz dizine gelin ve CMD'yi Windows'ta Herhangi Bir Dizinde Başlatmanın Kolay Yolu yazısında bahsettiğim gibi adres çubuğuna cmd yazıp enter tuşuna basın

2. Adım: Komut satırında aşağıdaki kodları yazarak enter tuşuna basın

md aux\

3. Adım: Artık windows klasör görünümünde aux adında bir dosya görüyor olacaksınız. Dosyayı silmeyi ya da başka bir dizine taşımayı deneyebilirsiniz, windows buna izin vermeyecek.

windows güvenli klasör

Silinemez bir dosya yaratmanızı sağlayacak bir bilgisayar kodu verip de sonra gidecek değilim elbette :) Eğer denemek için siz de güvenli klasör oluşturduysanız aşağıdaki kodu aynı dizinde çalıştırarak aux klasörünü kaldırabilirsiniz.

rd aux\

utku33

25.10.2020 02:02

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta CMD ile Güvenli Klasör Oluşturmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.