5.00 / 1 oy

Windows'ta biriken print işlerinin tümünü silmek

Printer'dan çıktı almak için arka arkaya gönderdiğim yazdırma (print) işleri sırada bekliyor ve printer'ı açtığım an hepsini birden basmaya çalışıyor. Önceden çıktı alınması için gönderdiğim biriken tüm istekleri tek defada nasıl silebilirim?

oik0s

08.08.2019 17:44

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

 • 14 Ekim 2019 22:46
  13

  Windows'un tüm çıktı alma işlemlerini tuttuğu ve yönettiği bir havuzu var. Eğer bir yazıcıdan gönderdiğiniz 1-2 çıktı işi varsa zaten windows'un sağ altındaki çıktı alınamadı ibaresinden bu işlemleri silebilirisiniz ama onlarca çıktıyı iptal etmeniz gerekirse şunu yapın:

  1. Denetim masasına gidin ve yönetim araçlarını (administrative tools) açın.

  2. Servisler'e (services) basın ve arka planda çalışmakta olan tüm servisleri görüntüleyin

  3. Tüm çıktı işlemleri buradaki Print Spooler servisinde çalışıyor. Print Spooler'a sağ tıklayarak önce durdurun (stop) ve birkaç saniye bekledikten sonra tekrar çalıştırın (start).

  4. Denetim masasından yazıcınıza gelin ve yazdırma bekleyen bir çıktı işlemi kalıp kalmadığını kontrol edin

  5. Eğer halen çıktı kuyruğunda işlem var görünüyorsa bilgisayarınızı yeniden başlatın. Yeniden başlatma işlemi tamamlandığında yazdırma kuyruğu boşalmış olacaktır.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows'ta biriken print işlerinin tümünü silmek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.