5.00 / 1 oy

Windows Notebook'ta Touchpad'a Çift Parmakla Tıklayınca Sağ Tıklama Yapmak

Windows'tan Mac kullanmaya geçtiğimden beri kendimi her iki bilgisayara da ait hissedemez oldum. Windows'a çok uzun yıllardır alıştığım için MacOS işletim sistemli bilgisayarlarda aynı alışkanlıklarımı sürdüremiyorum. Ama diğer yandan da Macbook Air'deki touchpad'e o kadar çok alıştım ki PC'lerdeki touchpad'ler çok ilkel ve kullanışsız geliyor.

Laptop'u kucağımda kullanırken mouse kullanmak istemiyorum ve touchpad'in herhangi bir noktasına bastığımda bu mouse'un sol tıklama işlevini görüyor. Bu özellik hem pc'lerde hem de mac'lerde aynı. Ama mac'te çok güzel bir özellik var. Touchpad'in sağ alt kısmına bastığınızda sağ tıklanıyor ama bakmadan buraya sağ tıkladığınızda sol tıklama ile sağ tıklama karıştığı için iki parmağınızla aynı anda touchpad'in herhangi bir noktasına tıkladığınızda, bu gesture sayesinde sağ tıklamış oluyorsunuz. Bu özelliği Windows'ta da aktif hale getirebilmemin bir yolu var mı? Yani PC'de touchpad'in herhangi bir noktasına tıklayınca yine sol mouse tıklaması işlevini görsün ama multi gesture özelliği ile eğer iki parmakla aynı anda basarsam bu sefer sağ tıklama olarak algılansın istiyorum.

cancarlo

23.09.2020 10:03

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 25 Nisan 2022 08:05
    0

    bu sanırım notebook'ların bilgisayar üzerinde gelen yazılımları sayesinde gerçekleşen bir olay, bilgisayarı formatladıktan sonra bu özellik bendeki bilgisayarda kayboldu

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows Notebook'ta Touchpad'a Çift Parmakla Tıklayınca Sağ Tıklama Yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.