5.00 / 1 oy

Word dosyasından şifre nasıl kaldırılır? (Resimli Anlatım)

Dün word belgesine nasıl şifre koyabileceğimizi resimli olarak anlatmıştım, bugün de şifresini bildiğimiz bir word belgesinden şifreyi nasıl kaldırabileceğimizi paylaşacağım. Şifresini bilmediğimiz word belgelerinin açılması ve şifresinin kaldırılması ile ilgili de bir sonraki seride tüm Microsoft Office programları için birer rehber hazırlamaya çalışacağım.

 

Adım adım Word Belgesinden Şifre Kaldırmak

1. Word belgesini açın ve açılışta sorulan şifreyi girin.

2. Word menüsünden Dosya > Bilgi (File > Info) menüsünü açın. Dosyanın şifreli olduğunu zaten korumalı belge (protected document) ifadesinden de görebiliyoruz. Şimdi bu korumayı kaldıracağız.

word remove password

3. Görselde paylaştığım gibi Belgeyi Koru (Protect Document) ikonuna basınca Parola ile Şifrele (Encrypt with Password) seçeneğini gelecek. Şifre koyar gibi bu seçeneği tıklayın ve açılan şifre penceresinde şifre yazmadan tamam tuşuma basın.

4. Word dosyasını kaydederek kapatın. Tekrar açtığınızda şifrenin kaldırılmış olduğunu (açılışta şifre sormayacak) göreceksiniz.

Öz Hakiki Bumblebee

29.04.2020 20:03

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Word dosyasından şifre nasıl kaldırılır? (Resimli Anlatım)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.