5.00 / 1 oy

Windows Güncellemelerini Tamamen Kapatmak

Windows 10 kullanıcısı olarak artık güncellemelerden illallah etmiş durumdayım. Sürekli olarak büyük boyutlu güncellemeler indirirken internetimin yavaşlamasından, güncelleme kurulumlarının hep en zamansız anlara denk gelmesinden ve birçok kurulumun da hata ile sonuçlanarak bir de windows'u eski haline getirmeye uğraşmasından ciddi anlamda sıkıldım. Windows işletim sistemime ek özellikler de istemiyorum, zaten antivirüs programına da para verdiğim için yamalarını da kurmak istemiyorum.

Her windows güncelleme ikonu gördüğümde manuel olarak sistemin izin verdiği süre kadar güncellemeleri duraklatıyorum ama sonrasında yine indirme ve kurulma istekleri arka planda başlıyor. Bu windows 10 güncellemelerini tamamen ve kalıcı olarak kapatabilmenin bir yolu yok mudur?

Güncelleme: Soruya cevap gelmeden internetten windows update blocker adında bir uygulanma buldum. Henüz denemedim ama müsait bir zamanda deneyerek bilgi vereceğim.

obenozer

14.10.2020 02:22

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows Güncellemelerini Tamamen Kapatmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.