5.00 / 1 oy

Windows 11 (Windows 10x) Ne Zaman Çıkacak?

2015 yılından beri kullanmaya devam ettiğimiz Windows 10'dan sonra Microsoft ne zaman yeni bir işletim sistemi çıkaracak diye merak ettim ve doğal olarak internette Windows 11 işletim sisteminin ne zaman çıkacağını arattım. Anlaşılan Microsoft da Samsung gibi 10 sayısını çok beğenmiş olacak ki yeni çıkartacağı işletim sistemine Windows 11 yerine Windows 10x adını vermeye karar vermiş.

Her ne kadar adı Windows 11 olmayacak olsa da Microsoft'un Windows 10'dan sonra çıkartacağı işletim sistemi olan Windows 10x, önceleri sadece çift ekranlı katlanabilir cihazlar için tasarlanmaya başlamış bir işletim sistemi olsa da sonradan bu işletim sisteminin notebook türü bilgisayarlar için de kollanılabilir olmasına karar verilmiş. Dolayısıyla eğer kullandığınız bilgisayar var ise Windows 10 kullanmaya devam edeceksiniz anlamına geliyor. Windows 10x sadece yeni çıkacak olan bilgisayarların içinde yüklü olarak gelecekmiş ve Windows 10'dan Windows 10x'e update yolu ile geçmek mümkün olmayacakmış.

Sonuç olarak halihazırda bir nbilgisayarı olan Windows kullanıcıları için Windows 10 en güncel Microsoft işletim sistemi olma özelliğini sürdürecek gibi görünüyor, Microsoft eğer bir gün Windows 10x işletim sistemini eski bilgisayarlar için de kullanılabilir olarak paylaşırsa o zaman denemiş oluruz artık.

davey jones

17.11.2020 12:33

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 11 (Windows 10x) Ne Zaman Çıkacak?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.