5.00 / 1 oy

Windows 10 ile Android Telefonunuz Uygulaması Eşleme Sorunu

Windows 10'daki telefonunuzu eşleyin özelliği ile hem windows 10'a, hem de Android telefona (iPhone telefonlar için de olabiliyor sanırım çünkü seçenek koymuşlar) Your Phone (Telefonunuz) adında bir uygulama kurarak telefonunuzu bilgisayarınızdan kontrol edebiliyorsunuz. Ben de önce Windows 10'dan bu özelliği etkinleştirdim ve sonra hem Android telefonuma hem de Windows 10 bilgisayarıma uygulamayı indirdim ve her iki cihazda da aynı Microsoft hesabı ile oturum açtım, buraya kadar her şey sorunsuz ilerledi.

windows 10 telefon bağlamak

aka.ms-yourpc

windows 10 telefonunuz

Ama son aşamada Windows 10'dan Android cihaza gitmesi gereken kod gitmiyor, dolayısıyla iki cihazın eşlenmesi de tamamlanamıyor. Her iki cihazın da aynı wi-fi ağına bağlı olduğuna emin olmama rağmen bu aşamayı geçemedim. Telefonun mobil ağını açıp hotspot yaptım ve bilgisayarı da bu ağdan bağlayarak tekrar denedim ama yine işe yaramadı. Sizce problemin sebebi ve çözümü ne olabilir?

sco

22.01.2021 10:20

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 22 Ocak 2021 13:09
    11

    Merak edip açıp ben de uygulamayı kurdum, ama aynı sorunla karşılaştım. Microsoft yardım sayfasında modemden AP yalıtımını kapatın demiş ama modemde öyle bir özellik de bulamadım.

    ap yalıtımını kapatmak

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Windows 10 ile Android Telefonunuz Uygulaması Eşleme Sorunu

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.