5.00 / 1 oy

Wifi Nasıl Okunur?

Youtube videolarında bile wifi okunuşunu "vayfi" diye yapan insanlar gördüğüm için kaynak da belirterek herkesin yapmakta olduğu bu yaygın hataya bir son vermek istiyorum. İngilizce kelimelerin telaffuzu için en güvenilir kaynak olarak google'dır desem sanırım kimse karşı gelmez. O zaman google'a wifi nasıl okunur yazarak enter tuşuna basıyorum ve gelen sonucu ekran görüntüsü olarak paylaşıyorum:

wifi nasıl okunur

Ekran görüntüsünde de görebileceğiniz gibi wifi (wi-fi olarak da denenebilir) kelimesi ingilizce "vayfay" olarak okunmaktadır. Ek kaynak olarak ingilizce youtube kanallarında da teknoloji yayınlarını izleyerek bu bilgiyi teyit edebilirsiniz. Bugüne kadar ingilizce yayın yapan birisinin "vayfi" ya da "vifi" dediğini duymadığım için bu konuda kısa ve faydalı vie yazı hazırlayarak paylaşmak istedim. Farklı argümanlar ile alternatif wifi okunuşlarını doğruluğunu ispatlamak isteyen yazarlar için de cevaplarını beklerim.

Ahmet.Güler

24.11.2020 14:24

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Wifi Nasıl Okunur?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.