5.00 / 1 oy

Whatsapp nereden nasıl para kazanıyor?

Uygulamayı kullanan milyonlarca kişi var ve tek bir reklam bile göstermeden bu uygulama milyarlarca dolar karşılığında facebook'a satıldı. Facebook'un yazılan mesajları da okumadığını düşünecek olursak muhtemelen facebook ya da instagram üzerinden aslında zaten üyesi olan insanların bilgilerini almak için mi milyarlarca dolar para harcadılar yani? Whatsapp uygulaması bir yerlerden para kazanıyor olmalı ama ben bunu halen bulamadım?

husen

18.08.2019 07:46

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 6 Haziran 2020 22:46
    1

    Benim de en çok merak ettiğim konulardan biri sosyal platformlar arasında. Yani olmamasını ummakla birlikte verilerimizi satmıyordur heralde diye insan düşünmeden edemiyor. neticede tüm yazışmalar, konuşmalar, video ve resimler sistemin bir yerlerinde mutlaka kayıt altına alınıyor. 

  • 30 Aralık 2021 10:23
    0

    verileri satıyor oldukları ile ilgili çok fazla yazı var ama hiç birisi bir referansa dayanmıyor. facebook tarafından bu veriler reklam gösterimi seçimi amacıyla kullanılıyor olabilir belki

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Whatsapp nereden nasıl para kazanıyor?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.