5.00 / 1 oy

Web sitesinin mobil uygulaması nasıl yapılır?

Php ile yazılmış bir internet sitesi yaptım, konsept olarak sosyal medya sitesi olarak sınıflandırılabilir, yavaş yavaş trafik çekmeye de başladı site ve ben de yatırım olarak bu sitenin hem Android hem de IOS'ta çalışacak mobil uygulamasını da geliştirmeye karar verdim. Siteyi php ile kendim hazırladığım için mobil uygulamayı da kendi kafamdaki tasarım ile yine kendim hazırlamak istiyorum. Okuduklarımdan anladığım kadarıyla uygulamaları native olarak hazırlamak demek, Android ve IOS için kendi dillerinde (Java, Kotlin ve Swift gibi) ayrı ayrı hazırlamayı gerektiriyormuş. Ancak eğer native olmasın derseniz tüm akıllı telefonlarda çalışabilen Cross-Platform uygulama hazırlama platformları varmış (React Native, Ionic, Flutter, Xamarin, NativeScript, PhoneGap gibi). Peki backend'ini kendi sitemin arka tarafına yazdığım panelden yönetmeye devam edebileceğim ve gerektiğinde kullanıcılara push notification da gönderebileceğim şekilde nasıl bir seçim yapmam gerekir, yani php ile hazırlanmış internet sitesi için en uygun mobil uygulama geliştirme framework'ü hangisidir? İlerleyen aşamalarda uygulama içi satın alma (in-app purchase) gibi eklentiler de yapmak istiyorum, bu yüzden en doğru seçimi yapabilmem konusunda bilgi sahibi arkadaşlardan yol göstermelerini rica ediyorum.

RainingCodes

18.04.2020 09:28

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 19 Aralık 2021 20:46
    0

    eğer native olarak app geliştirmeyi bilmiyorsanız xamarin gibi araçları deneyebilirsiniz ama native olmayan uygulamalar hem yavan oluyor, hem de cihazın donanımlarına erişemiyorsunuz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Web sitesinin mobil uygulaması nasıl yapılır?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.