5.00 / 1 oy

Unity'de Hazırlanacak İlk Oyun İçin Fikirler

İnternetten Unity oyun motoru eğitimi satın aldım ve 2d oyunlar ile text bazlı oyunlar konusunda temelleri öğrendiğimi düşünüyorum. Ama gerçek bir problem üretip çözmeden bu bilgilerimin birkaç hafta içerisinde uçup gideceğini çok iyi bildiğim için basit bir oyun fikrine ihtiyacım var.

Text bazlı olarak uzmanlıklara göre bilgi yarışmaları hazırlamayı düşünüyorum. İlerleyen aşamalarda real time bir bilgi yarışması da hazırlanabilir belki ama o kadar soru içeriğini hazırlamak için de farklı konularda ilgi ve zaman sahibi insanlar gerekecek.

2d olarak pacman ve yer çekimli platform oyunları hazırlayarak temelleri pekiştirmeyi düşünüyorum. Sonrasında eğlenceli bir karakter ile absürt bir senaryo çıkarsa buradan keyifli bir oyun üretebilirim diye düşünüyorum.

3d olarak henüz yeterli olmasam da aklımda bir first person okey ya da tavla gibi bir oyun projesi var. Online olarak da hazırlayabilirsem her türlü kağıt oyunu bu şekilde hazırlanabilir ve google play'e konabilir.

 Unity ile hazırlamak üzere benzer oyun senaryolarınızı ya da gameplay fikirlerinizi paylaşırsanız güzel bir havuz ortaya çıkabilir..

oissende

27.09.2020 05:38

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Unity'de Hazırlanacak İlk Oyun İçin Fikirler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.