5.00 / 1 oy

Türkiye'nin en iyi komedyeni kimdir?

Kendi görüşümü belirterek başlayayım, bence çoğu kişinin de kabul edeceğini düşündüğüm en başarılı komedyenimiz Cem Yılmaz'dır. 1990'lı yıllardan beri her kuşağı nefessiz bırakıncaya kadar güldürürken kendini yenilemeyi de başarmış ve e bu şakayı zaten yapmıştı dedirtmeden her stand up gösterisine yepyeni içeriklerle çıkmayı başarmıştır, Televizyon programlarında yüzünü eskitmek gibi bir hayata da hiç düşmemiş olmasının da başarısında etkisi olduğunu düşünüyorum. Bunun haricinde başarılı sinema ve müzik çalışmaları bu sorunun kapsamı dışında kaldığı için oralara hiç girmiyorum. Cem Yılmaz'dan sonra dönemin en iyi komedyenleri kimdir diye soracak olursak: Tolga Çevik, Çetin Çiftçioğlu, Yılmaz Erdoğan, Ata Demirer gibi isimler de sayılabilir. Doğu Demirkol'u canlı izlemedim ama izlediğim tek bir performansı da açıkçası güldürmemişti.

Tiyatro ve sinema alanındaki üstatları tenzih ederek bu fikrimi paylaştım. Yoksa Kemal Sunal, Nejat Uygur, Zeki Alasya, Metin Akpınar, Levent Kırca, Ferhan Şensoy saymakla bitmez elbette.

Murat Menevşe

04.08.2019 09:26

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 6 Ağustos 2019 21:42
  11

  Cem Yılmaz çıtayı çok yükseklere çıkardı ve oraya o kadar sağlam çaktı ki arkasından gelen ve bu noktayı daha da yukarı taşıyabilecek birisi de var gibi görünmüyor. Tiyatro oyuncusu olarak Rasim Öztekin de saygı duyduğum komedyenlerden birisi. Bu isimlerin haricinde Ahmet Kural ve Murat Cemcir de kaliteli komedi yapımlarında rol aldılar ancak komik olup olmadıkları tartışılır. Burak Satıbol ve Ayhan Taş'ı tiyato sporu adını verdikleri Anında Görüntü Show programında Mahşer-i Cümbüş ekibinde (ekibin diğer üyeleri Yiğit Arı, Dilek Çelebi, Özlem Türay, Ayça Işıldar Ak) ilk kez izlemiştim, sonrasında turnelerinde canlı izleme fırsatlarım da oldu, hr ikisi de inanılmaz komik insanlar. Çok yaratıcılar ve senaryosu önceden yazılmamış spontane belirlenen konularda yaratıcılıkları ile izleyenleri kendilerine hayran bırakmayı başarıyorlar. Yine o ekip ile bir dönem çalışmış olan Şinasi Yurtsever, Murat Akkoyunlu, Sadi Celil Cengiz gibi isimlere de haklarını iade etmek gerek.

 • 7 Ağustos 2019 02:27
  8

  Ankara'lı olup da bu cevaba modern sabahlar demeyecek insan muhtemelen yoktur. Radyo Odtü'den ayrıldıktan sonra ekibi sabahları dinleyemez oldum (halen devam ediyor olabilirler, sadece ben bulamadım) ama Ege Kayacan, Fahir Öğünç ve Oktay Demirci'yi Gaga Manjero'da görmeniz mümkün. Ege Kayacan da şahsi şovları ile izleyicilerini güldürmeye devam ediyor ve bence stand-up komedisi alanında Türkiye'nin gelmiş geçmiş en komik insanlarından birisidir. Trt dönemlerindeki kaş hikayesini bin kere daha dinlesem bin kere daha püskürerek gülebilirim :)

 • 9 Ocak 2022 07:25
  0

  Ata Demirer hem sesiyle hem mimikleriyle hem de mizah anlayışı ile ilk beşe kesin girer ama en tepede kim yer alır derseniz bence halen cevap Cem Yılmaz. formunun zirvesinde değil ama çıtayı vaktiyle kendisi o kadar yükseğe çıkartmıştı zaten

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Türkiye'nin en iyi komedyeni kimdir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.