5.00 / 1 oy

Sql Server'dan Excel'e Verileri Aktarmak

Sql Server'dan Excel'e tablo verilerini export etmek için Tasks>Export Data yöntemi özellikle hosting firmalarından temin edilen sql server sunucularında "The 'Microsoft.ACE.OLEDB.16.0' provider is not registered on the local machine. (System.Data)" gibi hatalar alınabilmektedir. Bu yüzden sorgu bazlı olarak Sql Server'dan Excel'e nasıl veri aktarabileceğimizi yazmak istedim.

sqlserver export excel

Sql Server'da sorgu sonrası gelen tablolardaki verileri kopyala yapıştır yaptığımızda özellikle uygulamalardan gelen satır atlama verileri excel'de yapısal bozukluklara yol açmaktadır. Bu yüzden Excel'e veri export ederken aşağıdaki gibi results tablo ekranında tablonun sol üstteki karesine sağ tıklayarak save results as seçeneğini seçtiğinizde CSV ya da TXT biçiminde export edebilirsiniz.

sql server save results

CSV formatlı bir dosyayı da excel ya da farklı bir programa import edebilirsiniz bkz: Csv Uzantılı Dosyayı Excel'e Sütunlar Halinde Import Etmek.

kaanbey

05.12.2020 22:45

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sql Server'dan Excel'e Verileri Aktarmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.