5.00 / 1 oy

Sokak Basketbolu hakkında çekilmiş en güzel filmler

Evde daha fazla zaman geçirince uzun zamandır izlemeyi planladığım bazı klasikleri tekrar izlemeye zaman buldum. Sokak basketbolu konusunda çekilmiş çok fazla film maalesef yok, olanları derleyip sıralayarak buradan film arayışında olanlarla paylaşmak istedim. Tümü türünün en iyi filmleridir ve hepsini de izlemenizi tavsiye ederim.

1. White Men Can't Jump (1992)

2. Hoosiers (1986)

3. He Got Game (1998)

4. Love & Basketball (2000)

5. Glory Road (2006)

6. Cornbread, Earl and Me (1975)

7. Above the Rim (1994)

8. Semi-Pro (2008)

9. Fast Break (1979)

10. The Basketball Diaries (1995)

 

malabacak

28.03.2020 18:23

Bu soru 5 kez yanıtlandı.

 • 21 Eylül 2021 02:30
  6

  insanlar çocukken izlediği filmleri daha çok sevmeye ve duygusal olarak bağlanıp tekrar tekrar hayatı boyunca izlemeye daha yatkın oluyırlar. ben de beyazlar beceremez filmini 90'ların ortalarında cine 5'ten onlarca kez izlediğimi hatırlıyorum. evde ücretli cine 5 vardı ve o dönem izlediğin filmleri halen sahne sahne hatırlarım (az sayıda film hemen her gün oynatılırdı, bu yüzden de o filmleri onlarca kez izlemiş olurdunuz).

  Bana Bebek Deme (Barb Wire) ve Schindler'in Listesi filmleri de yine cine 5 listesine eklenebilir benim için :) bir de Nickelodeon vardı sürekli aynı çizgi filmleri ve sitcom'ları oynatan onları da ezberlemiştik haliyle. internet yok, sıkıntı zirvede ne yapalım bizim gençlik de bu imkansızlıklarla geçti :) şimdi youtube'un bile yüzüne bakmıyor çocuklar, netflix vb. sonsuz anlık erişilebilir arşiv var

 • 20 Eylül 2021 03:45
  4

  Woody Harrelson gerçekten de her türlü filmin aktörü olabilecek joker gibi bir adam. ne yakışıklı, ne de sesi vb. bir özelliği var ama adam her türlü role çok yakışıyor. Tom Cruise ya da Tom Hanks sokak basketbolcusu olsa sırıtır mesela ama bu adam basketbola da o karaktere de çok yakışmış. Zaten film de (White Men Can't Jump (1992)) aslında sokak basketbolunun çok daha ötesinde derinlikte bir film. İşim ilginç tarafı Wesley Snipes da o kadar egolu ve itici bir tipi olmasına rağmen bu filmde çok itici olmamayı başarabilmiş :)

 • 1 Nisan 2020 20:33
  1

  Beyazlar Beceremez (White men can't jump) 90'larda çocuk olan çok kişiye basketbolu sevdirmiş ve çok eğlenceli bir filmdir. aslında filmde kumar konusunda kötü kararlar veren bir adamın dramı da işleniyor ve bir de bu adamın eşinin açısından bakıldığında ortada apaçık bir drama var. ama keyifli bir filmdi ve fırsat bulursam bu ara yeniden izlemek isterim.

 • 9 Aralık 2021 02:53
  0

  White men can't jump filmi açık ara bence de en iyi sokak basketbolu filmidir, filmi yıllar sonra tekrar izlemeyi düşünüyorum ama ezberlerim diye izlemeye de kıyamıyorum. Wesley Snipes'ın True Story dizisinde de sokak basketbolu sahnesinde görülmesi belki bu filme bir gönderme bile olabilir.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Sokak Basketbolu hakkında çekilmiş en güzel filmler

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.