5.00 / 1 oy

Silindir Conta Kapağı Yanması Durumunda Ne Masraf Çıkar?

Tatilde arabayla sakin sakin giderken araçda sarsıntılar ve vuruntular hissetmeye başlayınca hararete bir baktım ki neredeyse en sona kadar dayanmış. Arabayı hemen kenara çektim ve radyatör suyunun kapağını açabilmek için iyice soğumasını bekledim. Kapağını açabilecek kadar soğuduğunda radyatör suyu kalmadığını fark ettim ve ekleyip acaba sanayiye kadar götürür mü diye bakarken farkettim ki koyduğum su arabanın altından geri akıyor. Muhtemelen hortumların birinde bir çatlak oluşmuş ve yolda giderken de su akarak radyatör suyunu boşaltmı. Mecburen telefonla bir çekici buluğ arabayı sanayiye çektirdim, sonuç olarak da korktuğum gibi silindir kapak contası yanmış.

Yazlık belde olduğu için çok da seçme şansım olmadığı için çekicinin arabayı çektiği ustayla anlaşmak durumunda kaldım. Araç 2001 model benzinli Ford Mondeo. Usta aracı bir hafta sonra teslim edebileceğini söyledi ve çıkacak masrafın da 5 ile 7 bin TL arasında çıkmasının muhtemel olduğunu söyledi. Sizce rakam normal mi, Ankara ya da İstanbul'da olsaydım sanayide daha uygun bir fiyat verirler miydi yoksa her yerde conta yanması masrafı aşağı yukarı bu kadar mıdır?

Mahmut.Yıldız

11.09.2020 17:32

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Silindir Conta Kapağı Yanması Durumunda Ne Masraf Çıkar?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.