5.00 / 1 oy

SCSS ile Sass arasındaki fark nedir?

Bildiğim kadarıyla hem SCSS (Sassy CSS) ile, hem de Sass ile yazılım hazırlar gibi CSS kodlanabiliyor. Peki aralarında ne fark var ve hangisini seçmek daha mantıklı? Örneğin CSS bilen birisi SCSS ya da Sass dillerinden birisini öğrenmek istediğinde hangisini tercih etmelidir ve bunun getirileri/götürüleri nelerdir?

Not: Eğer bu dillerden birisi diğerini kapsıyorsa, birisi diğerinin bir üst versiyonuysa ya da farklı amaçlarla kullanılıyorsa da bilgilendirebilirseniz sevinirim, konu hakkında sürekli olarak bir şeyler görüyorum ama bir türlü başlamaya sıra gelmediği için bu konuda çok cahil kaldım.

Not 2: İki dilin farklı uzantıları olmasından dolayı birbirlerine alternatif olabileceklerini düşünüyorum ama biri varken diğeri neden var konusu kafamı fazla karıştırdı. Birinin uzantısı scss iken diğerininki sass ve her ikisi de compile edildiklerinde css mi üretmiş oluyorlar?

zirzop

25.01.2021 02:36

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
SCSS ile Sass arasındaki fark nedir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.