5.00 / 1 oy

Photoshop'ta Katmanı Kopyalamak (Duplicate Layer)

Photoshop'ta bir background'u layer'a dönüştürdükten sonra aynı katmanın farklı versiyonları ile çalışmak isteyebiliriz. Örneğin orijinal katmanı koruyarak düzenlemeleri kopya bir katman üzerinde yapmak isteyebiliriz ya da birden çok alternatifi aynı katmanın kopyaları üzerinde yaparak karşılaştırma yapmak isteyebiliriz. Photoshop'ta bir katmanı kopyalayarak çoğaltmak (duplicate) için çoğaltmak istediğimiz katmana sağ tıkladıkta  sonra açılan menüden Duplicate Layer seçeneğini seçmeliyiz.

photoshop duplicate layer menu

Photoshop'ta katman kopyalamanın daha kolay bir yolu ise çoğaltmak istediğimiz katmanı sürükleyerek layers panelinin alt kısmındaki seçenekler arasında bulunan Create a new layer ikonunun üzerine bırakmaktır.

photoshop duplicate layer

Artık istediğimiz çalışmaları farklı katmanlar üzerinde yaparak karşılaştırma yapma ya da katmanı ilk haline döndürmek istersek orijinal katmana dönme gibi işlemleri kolayca yapabiliriz.

Not: Eğer bir background'u katman olarak çoğaltmak isterseniz doğrudan background'un üzerine sağ tıklayarak duplicate layer seçeneğini de seçebilirsiniz.

meltem.designer

30.05.2020 20:57

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Photoshop'ta Katmanı Kopyalamak (Duplicate Layer)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.