5.00 / 1 oy

Photoshop ile bir görseli tamamen siyah yapmak

Benzer bir diğer uygulama: Photoshop ile bir görseli tamamen beyaz yapmak

Önceki örnekte siyah arka plan üzerindeki bir katmanı tamamen beyaz yaptığımız bir çalışma paylaşmıştım. Bu sefer de açık renk bir arka plan üzerinde logo bir görseli tamamen beyaz yaparak paylaşalım. Bu uygulamada kullandığımız yöntem için illa bir arka plan olmasına gerek yok, örneğin bir video için sabit kalacak bir görsel kullanmak istiyorsunuz ve renginin de tamamen bembeyaz olmasını istiyorsunuz diyelim, tek yapmanız gereken bu uygulama ile görseli beyaz ya da siyah olarak ayarlamak ve sonrasında da png formatında kaydetmek.

Önceki örnekte olduğu gibi yine fedex logosundan örnek vereceğim. Farklı olarak bu sefer arka planımız tamamen bemeyaz olacak ve amacımız da fedex logosunu simsiyah yapmak olacak.

fedex logo

- Önceki örnekte olduğu gibi yine Image>Adjustments>Hue/Saturation menü yolu ile hue/saturation aracını açacağız. Bu aracı klavye kısayolu ile kullanmak isterseniz Ctrl+u kısayolunu kullanabilirsiniz. Bu aracı açtığınızda seçili katmanın, tamamen siyah yapmak istediğiniz görsel olması gerektiğini unutmayın.

- En alttaki lightness seçeneğini sol tarafa kaydırdıkça katmanın tüm renkleri gittikçe koyulaşacak, tamamen siyah yapmak için de  en sola kadar kaydırın.

photoshop hue saturation black

İşlem tamamlandığında görseliniz aşağıdaki gibi görünüyor olacak

fedex black logo

 

kozturkonline

20.09.2020 19:15

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Photoshop ile bir görseli tamamen siyah yapmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.