5.00 / 1 oy

PDF dosyalarına topluca silik filigran (watermak) eklemek

Önceki sorumda da bahsettiğim gibi çok sayıda soft copy kağıdı pdf formatında internette paylaşmam gerekiyor, bu işlem için notların çalınarak kopyalanması ve internette paylaşılması gibi bir endişem var. Bu endişemi gidermek için de resimlerin ve pdf dosyalarının arka fonlarına silik birer yazı ya da logo koymak istiyorum. Bu işleme watermark eklemek adı veriliyormuş ama internette topluca watermark ekleyen (pdf, jpg gibi dosyalar için) bulabildiğim tüm programlar ya kendi logolarını da ekliyorlar, ya da ücret istiyorlar. Ücretsiz olarak topluca watermark ekleyen bir program varsa adını ve download adresini verebilir misiniz? Eğer bu işlevi sağlayan internet siteleri varsa çok sayıda upload ve download yapmam gerekir ama yine de işimi görür. Teşekkür ediyorum.

melikepınar

29.03.2020 11:43

Bu soru 5 kez yanıtlandı.

 • 6 Nisan 2020 11:39
  16

  png formatında bir görsel hazırlayın ve üstten alttan sağdan soldan da bolca marj bırakın.

  www.ilovepdf.com sitesinde pdf dosyalar için çok sayıda ücretsiz araç var. Bu araçlardan Add Watermark aracını seçin ya da direk olarak www.ilovepdf.com/pdf_add_watermark sayfasını açabilirsiniz.

  Sizden önce pdf dosyanızı yüklemeniz istenecek. Sonra da watermark olarak kullanmak istediğiniz görseli yüklemeniz istenecek. png dosyanızın ne kadar opak olacağını transparanlık kısmından seçebilirsiniz. Benim tavsiyem filigranı ortaya konumlandırarak %25 opacity ile çalışmanız. Tamam dediğinizde zaten site tüm düzenlemeleri yapıyor ve size dosyayı indirme bağlantısı veriyor.

 • 17 Eylül 2021 02:35
  2

  eskiden bilgisayara programlar kurar ya da photoshop bilen arkadaşlardan rica ederdik böyle işleri. ilovepdf.com sitesi pdf düzenlemeleri için çok sayıda kusursuz çalışan araca sahip, ben de kullanıyorum ve herkese tavsiye ederim.

 • 2 Mayıs 2022 05:32
  0

  program yüklemeden bunu yapabilmek harika ama gönderdiğiniz pdf dosyasının içinde ne olduğuna göre insan göndermek istemeyebilir. sonuçta değerli olabilecek bilgileri bir sunucuya yüklemiş oluyoruz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PDF dosyalarına topluca silik filigran (watermak) eklemek

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.