5.00 / 1 oy

PDC Dosyasını Yazıcıdan Çıktı Almak

PDC dosyaları hakkında temel bilgileri içeren önceki iki başlık için sayfa bağlantıları:

bkz: PDC Dosyası Nedir ve Nasıl Açılır?

bkz: PDC Dosyasını PDF'e Çevirmek

PDC dosyaları şifrelenmiş dijital içerik dosyaları oldukları için ve sadece LockLizard Safeguard PDF Viewer gibi programlarla açılabildikleri için PDC dosyalarını yazıcıdan çıktı alabilmek için de öncelikle dosyanın açılabiliyor olması gereklidir. Elinizde anahtarı olmayan bir PDC dosyası var ise ve dosyayı görüntüleyemiyorsanız print alma işlemi de mümkün değildir.

Eğer PDC dosyasını LockLizard Safeguard PDF Viewer ile açabiliyorsanız ve çıktı al butonu aktif durumdaysa ister PDC dosyanızı yazdırmak için yazıcınıza gönderebilir; isterseniz de yazıcı seçimi olarak CutePDF Writer gibi bir pdf dönüştürücü aracı kurup seçebilirsiniz.

Eğer PDC dosyasının yazdırma butonu aktif değil ise bu dokümanı doğrudan yazdırabilmeniz de mümkün değildir. Dolaylı bir seçenek şu olabilir, dokümanı açtıktan sonra print screen ile her bir sayfanın ekran görüntülerini almak, var ise watermark'ları temizlemek ve Türkçe karakter desteği de olan bir OCR ile bu dokümanları Microsoft Office Word ya da PDF gibi dosyalara o zaman dolaylı olarak dönüştürebilirsiniz.

hola

15.02.2021 16:12

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 11 Aralık 2021 14:02
    0

    bildiğim kadarıyla mümkün değildir, zaten mümkün olmaması için o kadar çaba sarf etmişler. bırakın çıktı almayı, windows'ta print screen bile alamıyorsunuz. linux ve diğer işletim sistemlerinde ekran görüntüsü almak belki mümkün olabilir

  • 17 Mayıs 2022 14:31
    0

    dosyanın özelliği zaten her türlü çıktıyı ve kopyalamayı engellemek

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
PDC Dosyasını Yazıcıdan Çıktı Almak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.