5.00 / 1 oy

Patates toprağa nasıl ekilir?

Evimizde her gün tüketip de aslında kabuklarını ya da ufak dilimlerini toprağa katman katman atarak evimizde yetiştirebileceğimiz sebzelerden birisi patates. Evinizdeki derin bir saksıya 2/3 oranında toprak koyduktan sonra üzerine dilimlediğiniz patatesleri (çeyrek dilim olabilir mesela) ya da patates kabuklarını ekebilirsiniz, hangisinin kökleneceği hiç belli olmuyor ama bir kere köklendikten sonra bir saksıdan bir sürü patates çıkartıp yiyebiliyorsunuz. Her yediğiniz patatesi ekecek olursanız da bu kendi patates ihtiyacınızı kendi birkaç saksınızdaki patates yetiştiriciliğinizden karşılayabilmek anlamına gelmiş oluyor :)

Bugün uzun zamandır ara verdiğim patates ekme serüvenlerimin sezonunu açma kararı verdim ve sebzelikte tomurcuklannmış olan patatesleri kabukları ile birlikte 8'er parçaya bölerek toprağın orta-üst olarak tanımlayabileceğim bir katmanına ektim, sonuçlarını da artık çıktığında paylaşacağım çünkü malum patates toprağın altında yetişen bir bitki. Benzer şekilde evde sürekli olarak tükettiğimiz bitkileri ekerek elde edebileceğimiz başka sebzeler de var (havuç, kuru soğandan taze soğan gibi) ve bu yaz evde kendi sebzelerimi yetişirme serüvenlerimi ve sonuçlarını da buradan paylaşacağım. Hem beni takip etmeyi unutmayın, hem de sizlerden de benzer çalışmalar yapıyorsanız neler ektiğinizi ve nasıl sonuçlar aldığınızı görmek isterim :)

celile

18.05.2020 08:20

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Patates toprağa nasıl ekilir?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.