5.00 / 1 oy

Notebook Bilgisayara Su Döküldü Ne Yapmalıyım?

Bilgisayarın yanında duran su bardağıma elimin çarpması sonucu koca bir bardak su bilgisayarın üzerine döküldü. Ben ne oluyor deyinceye kadar 2-3 saniye bir bocalama yaşadım ve sonra hemen fiişten çektim ve bilgisayarı güç düğmesine basılı tutarak kapattım ve ters çevirerek masaya koydum. Altına da içinden damlayan suları emsin diye kat lat kavlu kağıt serdim. Ben bilgisayarı kapatıncaya kadar da çalışıyordu. İçindeki su tamamen çıksın sonra kullanırım dedim ve bilgisayarı yaklaşık bir hafta boyunca hiç açmadım.

Şimdi bilgisayarı açmayı denedim, ışıkları yanıyor ve içeride bir şeyler çalışıyor ama ekrana hiç görüntü gelmiyor, tamamen simsiyah. Ekran açılmadığı için windows yükleniyor mu ya da hangi parça ne hatası veriyor onu da anlayamıyorum. Sonra aklıma ekran bozulduysa diye kabloyla monitöre bağlamak geldi, ama monitöre de hiçbir görüntü gelmiyor. Sanırım ya ekran kartını yaktım, ya da anakartta daha beter bir arıza söz konusu. İşlemcide problem varsa bile anlayamıyorum.

Bilgisayarı tamirciye bırakmak istemiyorum, gerekirse harddiskini söker başka bilgisayara harici harddisk yapar kullanmaya devam ederim ama tamircilerden yana bugüne kadar çok başım ağrıdığı için bu bilgisayarı kendim tamir etmek istiyorum. Çözüm önerisi olan var mı, sizce ne yapmalıyım ve hangi parçaların arızalı olduğunu nasıl anlayabilirim?

Sabri86

24.10.2020 03:31

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Notebook Bilgisayara Su Döküldü Ne Yapmalıyım?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.