5.00 / 1 oy

Neden Hiç Araba Yarışı Temalı Türk Filmi Yok?

Arabalar, sinema sektöründe her zaman ilgi gören araçlardır ve özellikle Hollywood'da araba temalı bir çok filmi yıllardan beri de bayıla bayıla izliyoruz.

Kara Şimşek (Knight Rider) dizisi 90'ların başında TRT'de yayınlandığında o gece ülkede hayat dururdu, bütün esprisi de zarar görmeyen ve konuşabilecek kadar teknolojik bir araba olmasıydı.

Hızlı ve Öfkeli (Fast & Furious) serisi sokak yarışları temasıyla başladığından beri 20 sene oldu ve serinin gelmiş olduğu noktada artık imkansız aksiyonlar ve spin-off senaryolar üretiliyor. Sadece 8. filmib gişe hasılatı en son 1.3 milyar dolardı.

Steven Spielberg'in bile (Steven Spielberg'in En İyi 15 Filmi) ilk uzun metraj filmi bir kamyon kovalamacası üzerineydi. Duel (1971) filmini bugün bile inanılmaz bir gerginlikle izleyebilirsiniz. Taşıyıcı (Transporter) serisi, Ford v Ferrari (2019) ilk aklıma gelen filmler. Sabaha kadar saysam yine bitiremem ama araba temalı filmler her zaman ilgi görür, hele bizim memlekette kat kat görür.

Türkiye'de arabalara bu kadar ilgi olmasına rağmen ve sinema sektöründe artık yüksek bütçeli yapımlarla da hemen her yıl karşılaşmak olağan hale gelmişken neden araba ya da hız temalı bir film yapılmıyor bilen var mı?

 

seloo

21.08.2020 12:06

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 4 Temmuz 2022 10:54
    0

    bazı filmlerde ara ara güzel sahneler olabiliyor ama tamamen araba yarışı teması üzerine kurulu bir Türk filmi ben de bilmiyorum

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Neden Hiç Araba Yarışı Temalı Türk Filmi Yok?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.