5.00 / 1 oy

NBA Tarihinin En İyi 3 Numaraları (Kısa Forvetleri)

Basketbolda kısa forvetlerin (small forward) görevleri ve oyundaki yerleri knusunda Basketbol Pozisyonları ve Görevleri Nelerdir? yazısında kısa bir giriş yapmıştım. Şimdi gelelim NBA tarihindeki gelmiş geçmiş en efsane 4 numaralara.

İstatistiklere bakarak bu listenin doğru olmadığını söyleyebilecek arkadaşlar olabilir, bu liste tamamen benim kendi görüşümdür ve tartışmaya da açıktır. Listede neden o yok ya da bunun ne işi var diyecek arkadaşlarla seve seve sohbet etmek isterim, sorunun alt kısmına cevap yazmaları yeterli.

Gelelim listeye, bu tür listelerin ilk beş oyuncusu zaten üç aşağı beş yukarı hep aynı olduğu için en iyi oyuncular listelerini 15'er oyuncudan oluşacak şekilde hazırlamaya çalışıyorum.

1 - Larry Bird

2 - LeBron James

3 - Kevin Durant

4 - Julius Erving

5 - Scottie Pippen

6 - John Havlicek

7 - Elgin Baylor

8 - Carmelo Anthony

9 - Paul Pierce

10 - Rick Barry

11 - Dominique Wilkins

12 - James Worthy

13 - Billy Cunningham

14 - Tracy McGrady

15 - Vince Carter

 

Diğer listelerim için bkz:

NBA Tarihinin En İyi 1 Numaraları (Oyun Kurucuları)

NBA Tarihinin En İyi 2 Numaraları (Şutör Guard)

NBA Tarihinin En İyi 4 Numaraları (Uzun Forvetleri)

NBA Tarihinin En İyi 5 Numaraları (Pivotları)

elanvital

24.10.2020 19:18

Bu soru 2 kez yanıtlandı.

  • 17 Kasım 2021 07:15
    3

    Larry Bird LeBron James'ten iyidir demek doğru değil, bugün genç oyuncu olsa yine çok iyi takımlarda oynar ama zeki oyuncu olmak ile atletik oyuncu olmak artık bir bütün. LeBron James kesinlikle insan olarak değerlendirilmemeli, Larry Bird inanılmaz zeki bir oyuncuydu ama açın kısa birleştirilmiş videolarına bakın. Efsane midir derseniz kesinlikle ama bir Lebron olmak bence mümkün değil.

  • 17 Kasım 2021 00:00
    1

    Vince Carter gibi bir efsane bile bu listeye 15. sıradan girdiğine göre listede tanımadığım kişiler artık kim bilir ne kadar efsanelerdir. Larry Bird de pozisyonunda LeBron James'ten iyiyse açıp youtube'dan adamın videolarını izlemek gerek demek ki.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
NBA Tarihinin En İyi 3 Numaraları (Kısa Forvetleri)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.