5.00 / 1 oy

NBA Tarihinin En İyi 2 Numaraları (Şutör Guard)

Basketbol Pozisyonları ve Görevleri Nelerdir? yazısını yazdıktan sonra yazının içinde her mevki için gelmiş geçmiş en efsane oyuncuları yazmayı planlarken baktım yazının uzunluğu kontrolden çıkıyor, belki yazarlar da yazı içindeki bir listeye bir yorum yapmak isterlerse diye tüm pozisyonlar için listeleri ayrı ayrı hazırlamaya karar verdim.

NBA tarihinde Şutör Guard (Shooting Guard) denince hemen akla gelen birkaç isim zaten var, bir NBA meraklısı olarak bu listeyi biraz daha uzatmak ve kendimce NBA tarihinin en başarılı 2 numarasını sıralamak istedim. Önceki yazılarımda olduğu gibi bu yazım da tartışmaya ve güncellemeye açıktır.

1 - Michael Jordan

2 - Kobe Bryant

3 - James Harden

4 - Dwyane Wade

5 - Jerry West

6 - Reggie Miller

7 - George Gervin

8 - Ray Allen

9 - Clyde Drexler

10 - Jimmy Butler

11 - Pete Maravich

12 - Joe Dumars

13 - Richard Hamilton

14 - Mitch Richmond

15 - Eddie Jones

 

Diğer listelerim için bkz:

NBA Tarihinin En İyi 1 Numaraları (Oyun Kurucuları)

NBA Tarihinin En İyi 3 Numaraları (Kısa Forvetleri)

NBA Tarihinin En İyi 4 Numaraları (Uzun Forvetleri)

NBA Tarihinin En İyi 5 Numaraları (Pivotları)

elanvital

24.10.2020 15:27

Bu soru 3 kez yanıtlandı.

 • 12 Eylül 2021 02:09
  12

  MJ kesinlikle harika bir basketbolcu, diğer özellikleri ile birleştirildiğinde gerçekten NBA tarihinin gelmiş geçmiş en iyi oyuncusu olabilir. ama şutörlük anlamında yüzde olarak %56.9 gibi bir ikilik ve üçlük atış ortalamasına sahip. dolayısıyla MJ için en iyi şutör demek bu özellik detayında doğru olmayacaktır.

  Not: Harden'ın ortalaması yaklaşık %62

 • 13 Eylül 2021 15:40
  3

  ben de netflix'teki chicago bulls belgeselinden sonra mj'den nefret ettim desem yeridir. adam gereksiz zorbalık yapmış takım arkadaşlarına yıllar boyu.

 • 20 Eylül 2021 10:41
  3

  Harden ve Bryant bence Jordan'dan daha iyi oyuncular, ama Jordan daha iyi bir reklam yüzü olduğu için bir oyuncudan çok bir markaya dönüştü ve o dönemki oyuncular arasında da sivrilerek haklı bir efsane oldu. hırslı olduğu doğrudur ama takım oyuncusu değildir, istatistiksel olarak da bir çok şutörün gerisindedir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
NBA Tarihinin En İyi 2 Numaraları (Şutör Guard)

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.