5.00 / 1 oy

Microsoft Store'dan Satın Alınan Uygulamayı Formattan Sonra Kullanmak

Windows 10 kullanıcısıyım ve işletim sistemimi de bilgisayarla birlikte lisanslı olarak satın almıştım. Şimdilik bilgisayara format atmamı gerektirecek bir durum yok ama ileride elbet yavaşlamalar neticesinde bilgisayarı formatlayarak tekrar sıfırdan lisanslı windows'umu kurmam gerekecek bir zaman gelecek. Sorum ise Microsoft Store'dan satın almak istediğim bir uygulamayı formattan sonra da tekrar indirip kullanıp kullanamayacağım.

Örneğin Microsoft Store'dan ücretli olarak bir uygulamayı satın aldım ve bilgisayarıma indirerek kurdum ve sorunsuz olarak kullanıyorum, bir yıl sonra da bir sebepten bilgisayara format atmam gerekti ve bilgisayara sıfır Windows 10 kurdum. Peki daha önce Microsoft Store'dan ücretli olarak satın aldığım uygulamaları da tekrar para vermeden indirip kurabilecek miyim? Android ve ios bu konuyu kendi uygulama marketlerinde oturum açarak çok güzel çözmüşler ve ücret vererek satın aldığınız bir uygulamayı bir kere satın aldığınızda ömür boyu satın aldığınız akıllı telefonlara senkronize ederek indirip kurabiliyorsunuz. Peki Microsoft Store ve Windows 10'da satın alınan uygulamalar da hesapla senkronize oluyorlar mı ve format attıktan sonra da tekrar ücret vermeden indirip bilgisayara kurulabiliyorlar mı?

Erkan.Çetinkaya

22.11.2020 14:37

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 26 Haziran 2022 14:35
    0

    windows'ta oturum açtıktan sonra store'dan satın aldığınız uygulamaları formattan sonra yeni windows'ta oturum açtığınızda da ücret ödemeden kullanabiliyorsunuz

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
Microsoft Store'dan Satın Alınan Uygulamayı Formattan Sonra Kullanmak

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.