5.00 / 1 oy

LPG Montajı Sonrası Araçta Motor Arızası

1.6 motor enjektörlü bir aracım var (2011 Mercedes C180, turbo değil, atmosferik motor) ve aracın yakıt tüketimini düşürmek için geçtiğimiz hafta lpg taktırdım. Arabayı benzinde çalıştırırken ve sürerken hiçbir problem yok ama ne zaman arabayı lpg'ye alırsam hem bir anda arabanın çekişi düşüyor, hem de arabanın sarı motor arıza uyarı lambası yanıyor.

Markasını yazmayayım ama piyasadaki en kaliteli olarak tanınan lpg markalarından birisinden taktırdım ve lpg'yi takan servisi de bulunduğum yerdeki en bilinen servislerden birisi. Bu uyarıyı aldıktan sonra lpg ayarlarını değiştirelim diyerek birkaç kere servise çağırdılar ama motor arızası her seferinde yanmaya devam ettiği için ben artık aracı sadece benzin modunda kullanmaya karar verdim. Sizce nasıl bir uyumsuzluk olmuş olabilir, problem lpg'den midir, araçtan mıdır yoksa servisten midir?

murattaha

29.09.2020 10:13

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
LPG Montajı Sonrası Araçta Motor Arızası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.