5.00 / 1 oy

LPG Montajı Sonrası Araçta Motor Arızası

1.6 motor enjektörlü bir aracım var (2011 Mercedes C180, turbo değil, atmosferik motor) ve aracın yakıt tüketimini düşürmek için geçtiğimiz hafta lpg taktırdım. Arabayı benzinde çalıştırırken ve sürerken hiçbir problem yok ama ne zaman arabayı lpg'ye alırsam hem bir anda arabanın çekişi düşüyor, hem de arabanın sarı motor arıza uyarı lambası yanıyor.

Markasını yazmayayım ama piyasadaki en kaliteli olarak tanınan lpg markalarından birisinden taktırdım ve lpg'yi takan servisi de bulunduğum yerdeki en bilinen servislerden birisi. Bu uyarıyı aldıktan sonra lpg ayarlarını değiştirelim diyerek birkaç kere servise çağırdılar ama motor arızası her seferinde yanmaya devam ettiği için ben artık aracı sadece benzin modunda kullanmaya karar verdim. Sizce nasıl bir uyumsuzluk olmuş olabilir, problem lpg'den midir, araçtan mıdır yoksa servisten midir?

murattaha

29.09.2020 10:13

Bu soru 1 kez yanıtlandı.

  • 12 Kasım 2020 09:13
    5

    özellikle turbo motorlu araçlarda lpg kullanımına geçmemek lazım, kendi çevremden de gözlemlemiş birisi olarak turbo motorlar ile tam uyumlu bir lpg teknolojisi olmadığını söyleyebilirim. çok pahalo olduğu için turbo araçlarla da uyumlu olduğunu iddia eden markalar var, ben daha sorun çıkartmayanı ve performans düşüklüğüne sebep olmayanı görmedim en azından.

    not: sizdeki araç atmosferik motorlu bir araç olduğu için sıralı sistem kaliteli bir lpg ve montaj konusunda iyi bir yer bulmanız muhtemelen sorunu çözecektir

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
LPG Montajı Sonrası Araçta Motor Arızası

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.