5.00 / 1 oy

ikinci el araba piyasası öldü mü?

Aslında bence bu sorunun hem evet hem de hayır. Evet çünkü insanlar ikinci el araba satın alırken yedikleri kazıklardan (çıtır hasarlı diye alınan arabanın pert çıkması ya da keyfe keder boyalı araçların 50.000 TL hasar dosyalarının olması) galericilere olan güvenlerini uzun yıllar önce kaybettiler. Bir de kendi arabasını sıfır arabalardan bile pahalıya satışa koyup da ilan başlığına Türkiye'de tek, dosta gider diyenler piyasanın iyive yükselmesine ve ikinci el ile sıfır araba fiyatlarının birbirine girmesine yol açtı. Tabi bu bahsettiğim ÖTV artışından önceydi, sonrasında bu şartlara rağmen sorunun yanıtı hayır oldu, sıfır araba almak o kadar imkansız ki insanlar mecburen tekrar ikinci el araçlara yöneldiler, en azından 180.000 TL'ye tam dolu Fiat Egea almak istemeyenler öyle yaptı yani.

fiat egea fiyat listesi 2019

Aslında keşke yollarımız ve kültürümüz el verse de biz de avrupalılar gibi bisikletle işe gitsek gelsek diyorum, ama demek ki halen arabaya verecek paraları varmış insanların.

orhan47

11.10.2019 19:55

Bu soru henüz yanıtlanmamış.

Bu soruya sadece kayıtlı kullanıcılar yanıt yazabilirler. Yanıt yazmak için lütfen giriş yapınız.

Reitix
ikinci el araba piyasası öldü mü?

İnternet sitemizdeki deneyiminizi iyileştirmek için çerezler kullanıyoruz. Bu siteye giriş yaparak çerez kullanımını kabul etmiş sayılıyorsunuz. Daha fazla bilgi.